نحوه تصور و توسعه پروژه نیز نشان دهنده این بعد دوگانه است. هنگامی که ما یک ساختمان را طراحی می کنیم ، طبیعتاً با کار در نقشه ، فضاهای داخلی را منعکس می کنیم.ورق کامپوزیت در معماری

با این کار ، دامنه محیط ، اندازه آنها ، جریانهای عملکردی و عملکردی ، فضاهای حرکت ، “رفتن” و فضاهای استراحت ، استراحت ، “ماندن” را درک می کنیم.

در حالی که ، وقتی باید تصور کنیم که چگونه از بیرون ، از خارج زندگی می شود و درک می شود ، ما شروع به ترسیم ارتفاعات ، اضافه کردن بافت ها و رنگ ها می کنیم و سعی می کنیم تصویری از معماری را بسازیم که تصور می کنیم از آنجا عبور می کند ، راه رفتن ، در یک روز آفتابی و زیر فیلتر آسمان ابری.ورق کامپوزیت در معماری

ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

در نیمه راه این دو جهان ، داخل و خارج ، پوست ساختمان قرار دارد . این روی کسانی که از خارج مشاهده می کنند تأثیر زیادی دارد ، زیرا تصویر خارجی نهایی معماری را برمی گرداند . 

اما همچنین بر کسانی که در فضای داخلی زندگی می کنند بسیار تأثیر می گذارد. در حقیقت ، اگر روز را در داخل ساختمانی با نماهای سنگ تراشیده و نازک با ملات آهک یا نماهای پوشیده شده از پارچه آلومینیوم سپری کنیم ، درک ما از محیط و زندگی که آشکار می شود در داخل آنها متفاوت است .

در حالت اول ما ایده لذت بردن از یک فضای سنتی و شناخته شده را خواهیم داشت ، که ارزش های تلفیقی از معماری بومی را القا می کند ، در حالت دوم با احساس خلاقیت و تازگی معمولی نوآورانه تکنولوژیک عبور خواهیم کرد و راه حل های زیبایی شناسی و خارج از سنت شناخته شده است.

تصادفی نیست که به عنوان مثال ، هنگامی که مراکز تناسب اندام و ژیمناستیک در مرکز تاریخی شهرها ایجاد می شوند ، ماسک های روکش نما اغلب با استفاده از ورق کامپوزیت در دکوراسیون داخلی و جلوه های ویژه نور ساخته می شوند.

نه تنها از این طریق ساختار با یک نگاه از خارج مشخص می شود ، بلکه کسانی که وارد آن می شوند درست قبل از شروع فعالیت بدنی نوعی بار احساسی دریافت می کنند .

بنابراین ، ارزش رو به رو شدن مصالح روکش نما ، مشخصات فنی آنها و ابتکاری ترین محصولات موجود در حال حاضر برای طراحی است.

مشخصات ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

مواد روکش باید دارای یک سری مشخصات فنی اساسی باشند. البته همه آنها عملکرد یکسانی ندارند و مواد مختلف برتری دارند و در مناطق مختلف کمبود دارند. مهمترین ویژگیها و استعدادهای فنی موجود در زیر است.

  • ماندگاری در طول زمان این همان توانایی مواد است که در طی سالها مقاومت می کند و خود را دست نخورده نگه می دارد ، درست همانطور که درک می شود مواد از بین نمی روند ، فرسوده نمی شوند و به خود آسیب نمی رسانند.
  • مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش UV نیز نامیده می شود ، که غالباً فرآیند تخریب مواد و تغییر رنگ رنگ را القا می کند.
  • مقاومت در برابر عوامل جوی عمدتا به عنوان آب باران در نظر گرفته می شود ، که با قرار دادن مواد در چرخه های مرطوب و خشک ، وخامت پوشش را تسهیل می کند.
  • رفتار خوب برای یخ زدن و ذوب چرخه. با گذشت زمان ، این می تواند روند واقعی پوسته پوسته شدن و از هم پاشیدگی مواد را ایجاد کند.
  • پارامترهای مکانیکی کافی ، به عنوان مقاومت در برابر فشارهای جسمی در نظر گرفته شده است.
  • استعداد تمیز کردن و نگهداری به مرور زمان.

مواد نوآورانه برای ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

ما اکنون برخی از مواد را برای دستیابی به راه حل های نوآورانه طراحی برای روکش نما می شناسیم .

سنگ

سنگ بدون شک یک ماده کاملاً تاریخی است. با این حال باید تشخیص دهیم که استفاده از آن پیام تعیین شده از آن را نیز تعیین می کند.

روکش ساختمان با صفحات سنگی تمیز و کم برش با زاویه های دقیق دقیق احساس کاملاً معاصر این ماده را ایجاد می کند. دور از نمای سنتی که در بالا ذکر کردیم. بنابراین ، به یاد داشته باشید که نه تنها مواد استفاده شده ابتکاری بلکه روش طراحی و درمان آن است.

انواع مختلفی از سنگ وجود دارد و اغلب باعث می شود استفاده از یک نوع را بر دیگری در تهویه در رابطه با موقعیت جغرافیایی این پروژه است. باید گفت که بسیاری از سنگهای حاصل از سنگهای رسوبی در مدیریت چرخه های انجماد-ذوب و خشک و مرطوب مشکلاتی دارند.

 

چوب ترمو درنما

در زمینه فرهنگی ما چوب بیشتر با ایجاد عناصر ساختاری مرتبط است. به عنوان مثال ، ما عادت داریم که دال های بین کف و سقف را با تیرهای چوبی بسازیم. در قسمت شمالی کشور ، ساختمانها نیز کاملاً از چوب ساخته می شوند و این حالت آرام آرام خود را در جای دیگری معرفی می کند.

با این حال ، استفاده غیر معمول و در عین حال بسیار معتبر از استفاده از جوهر چوب دقیقاً استفاده از پوشش است. در واقع ، چوب بسیار قابل اجرا است و با استفاده از آن می توان نوارها ، تخته های کم و بیش پهن و در نهایت حتی پانل ها را بدست آورد. کاربرد آن از طریق تعابیر مختلف ارتباطی است.

به عنوان مثال ، فرایندی که شامل لبه های مورب و درمان های سطحی به نام شیوه های سنتی است ، ایده یک کلبه کوهستانی را بیان می کند. در حالی که استفاده از پروفیل های شکل ، سطوح کار شده ، نوارها و تخته ها ، همراه با یک آرایش و ریتمیک مطابق با طعم مدرن و معمولی معماری امروز است و می تواند به شکل ظاهری و جلوه ای بخشد .

چوب ، همانطور که می توان تصور کرد ، بدیهی است که یک ماده زنده است که در وهله اول به درمانهایی با تخصص و سپس چرخه های نگهداری دوره ای در سالهای پس از نصب نیاز دارد.گروه معماری تجاری کیان

فلزات

اما ، موادی که به بهترین شکل نمای مدرن روکش کاری در معماری را نشان می دهد ، فلز است.

این ، یک بار ، در درجه اول برای اهداف سازه ای مورد استفاده قرار گرفت ، حتی اگر گاهی چارچوب پشتیبانی سازه ها نیز شگفتی و نمایش معماری باشد ، به عنوان مثال در سبک آرت نوو.

امروزه پوشش خود با فلز طراحی شده نمادی از نوآوری ، آزادی بیان و نگرش برانگیزاننده است.

به طور کلی ، منظور ما از فولاد ، آلیاژی از آهن و کربن است که همانطور که می دانیم ، از توانایی ساختاری بسیار بالایی برخوردار است  . با این وجود تمایل به اکسید شدن دارد و به شدت از عوامل جوی رنج می برد.

از طرف دیگر ، کورتن آلیاژی از نوع دیگر است که در آن آهن با فسفر ، کروم و مس مخلوط می شود. ویژگی آن ایجاد پتینه خارجی در فرآیند اکسیداسیون است که آن را در برابر عوامل خارجی بسیار مقاوم می کند.

 

آلومینیوم ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری و استفاده بیشمار آن

در داخل فلزات ، این آلومینیوم است که می تواند به بهترین وجه به ایجاد روکش نما کمک کند. در واقع ، ویژگی های آن به طرز چشمگیری برای این منظور عمل می کنند.

مقاومت و ثبات

این مشخصات ضروری است و آلومینیوم از نظر مکانیکی ماده قابل توجهی است.

مدول الاستیک آن E = 690000 daN / cmq یا تقریباً یک سوم فولاد است که دارای مدول Young برابر با 2100000 daN / cmq می باشد. همانطور که در نمای استفاده می شود ، بیش از حد کافی است.

به حدی که گاهی برای ساخت سازه ها در پروژه های اجرایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ، اگر می خواهید عناصر اندام بلند و باریک بسازید ، آلومینیوم هنوز عملکرد ساختاری لازم را تضمین می کند.

سبک بودن

پوشش ها همانطور که قابل تصور هستند ، سبک تر هستند ، بهتر است. در واقع ، به دلیل ماهیت آنها ، عملکرد پشتیبانی ندارند و باید توسط سازه ساختمان حمل شوند.

با استفاده از مواد سبک ، کار به طور قابل توجهی تسهیل می شود و این امر نیز مونتاژ ، جداسازی قطعات و نگهداری در ارتفاع را بطور قابل توجهی تسهیل می کند .

برای دادن مقداری مرجع عددی ، وزن فولاد 7850 daN / mc است ، در حالی که آلومینیوم در 2700 daN / mc متوقف می شود. یک مزیت قابل توجه در معماری.

قابلیت طراحی و کارایی ورق کامپوزیت در معماری

آلومینیوم ایجاد تقریباً هر عنصر قابل تصوری را امکان پذیر می کند. با استفاده از آن می توان تابلوها ، تخته ها ، ورق ها ، ورق هایی با اشکال خاص ، منحنی ها ، نقاشی ها ، برجستگی ها و سوراخ ها را ساخت.

ماندگاری

سرانجام ، آلومینیوم بسیار با دوام است ، همانطور که به فولاد ، یک اکسید بسیار نازک تولید می کند که به لطف آن در برابر عوامل جوی مقاوم است. دوام آن برای چندین دهه تضمین شده است.ورق کامپوزیت در معماری

برای نتیجه گیری: از نظریه تا عمل ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

نمونه هایی از معماری نویسنده که از کیفیت و قابلیت استفاده آلومینیوم بهره می برد ، واقعاً بی شمار است. استودیوی WOHA مستقر در سنگاپور برای ساخت ساختمان Iluma بسیار جالب است .

موزه هنر معاصر طراحی شده توسط استودیو صنعا و ساخته شده است در نیویورک با استفاده از یک شبکه آلومینیوم آنودایز، یک مش که، به کار رفته در همه جبهه، به عنوان یک فیلتر به ورود نور خارجی به سمت داخل کشور و بالعکس عمل می کند.

در شب ، اثر از خارج بسیار هیجان انگیز است.ورق کامپوزیت در معماری

سرانجام ، اگر می خواهید از انعطاف پذیری فرم های کاملاً ارگانیک و هیجان انگیز هیجان زده شوید ، بروید و از موزه فراری در ابوظبی ، ساخته شده از آلومینیوم از قبل رنگ شده مایع ، دیدن کنید.

اگر این سازه توسط انسان قرار داده شده باشد و به خودی خود از زمین بلند شود ، اشکال آن شما را دچار تردید خواهد کرد حجم کلی ، به لطف پوسته آلومینیوم ، همان حس آیرودینامیکی را به شما خواهد داد که فقط یک فراری مسابقه ای می تواند منتقل کند.

ویژگی های معماری معاصر با برخی از خصوصیات است که آن را کاملاً منحصر به فرد کرده و به آن اجازه می دهد در مقایسه با گذشته جهشی رو به جلو داشته باشد. 

بیش از همه ، باید پذیرفت که فن آوری های مدرن ساخت و ساز و

تصور پروژه های جدید را در گذشته تصور نمی کنند.ورق کامپوزیت در معماری

از یک طرف ، نحوه تفکر در مورد فضای داخلی و استفاده از آنها انقلابی ایجاد شده است.

بتن آرمه و فولاد به ما امکان ایجاد ساختمانهایی را داده است که با فضاهای بسیار بزرگ متصاعد می شوند و در زیرشیروانی با نور فوق العاده گسترده قرار دارند.

بنابراین مفهوم فضاها تغییر کرده است و ما را روز به روز با محیط ها و مکان های جادار ، روان و بسیار روشن راضی می کند ، زیرا توده های سنگ تراشی گذشته دیگر اجباری نیستند.

مفهوم جدید ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

از طرف دیگر ، معماری نما منفجر شد ، این شیوه تصور نمای بیرونی است.

در واقع ، تا همین چندی پیش ، طراحی ارتفاعات یک ساختمان بخشی از قوانین کم و بیش تلفیقی بود. 

اگرچه تاریخ معماری از رومی ها تا گذشته نه چندان دور دستخوش تغییرات مهم و فرایندهای تکاملی شده است ، اما مدلی از سنگ ، گچ و نقاشی در تصورات ما ساخته شده است.

امروزه مفهوم نما در اصطلاحات کلاسیک دیگر وجود ندارد.

این می تواند عمودی ، سه بعدی با یک طرح ریزی مهم یا متمایل به داخل باشد. حتی می تواند نامنظم ، پویا باشد ، می تواند حجم هایی را ایجاد کند که کاملاً از آنچه در پشت آنها قرار دارد جدا شود.

مواد مورد استفاده متنوع ترین است: سنگ ، چوب ، آجر ، مواد پلاستیکی ، فولاد و آلومینیوم.

دقیقاً آلومینیوم دارای مجموعه ای از مشخصات تحت مشخصات مکانیکی ، دوام و انعطاف پذیری از نظر پردازش و عملکرد زیبایی است که باعث می شود ، از نظر استفاده در ساخت نمای خارجی ورق کامپوزیت در معماری

مشخصات و عملکرد ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

بیایید ابتدا با توصیف عملکرد نما با هم شروع کنیم. همانطور که همه ما می دانیم ، اولین تمایزی که بین ساختمانهای سنگ تراش باربر و ساختمانهای ساخته شده از بتن مسلح یا فولاد وجود دارد. 

اولی ها توسط دیوارهای محیطی خود پشتیبانی می شوند و بنابراین نمای خارجی نیز یک سازه است. نمی تواند بی ماده باشد.

از طرف دیگر ، در مورد سازه های اسکلت ، نما فقط یک پاکت بدون هدف ساختاری است. بنابراین ، تنها هدف آن این است که خارج را از داخل جدا کرده و آنها را در سطح فیزیکی جدا کند. دیوارهای مات می توانند ناپدید شوند تا فقط جایی برای پنجره ها باقی بماند.

در حالت اول ، می توان روکش های نما را که در برابر دیوارهای سنگ تراش باربر قرار دارند ، چسبیده و یا کنار گذاشت ، طراحی کرد. ورق کامپوزیت مخصوص نما

در حالت دوم ، می توان نماها را مستقیماً با مصالح جایگزین ساخت كه با قلاب كردن آنها به سازه های تحمل كننده ، دیوارهای پركننده را جایگزین می كنند ، یا می توان پنجره های بزرگی را نصب كرد و نمای خارجی به پوستی معماری تبدیل می شود.

با استفاده از آن ، می توان ساختمان را بصورت خارجی طراحی کرد ، با توجه به شکل ظاهری ساختمان ، رنگ ، شکل و پایان را به صورت رایگان تصور کرد.

در هر صورت ، هر انتخابی را که دنبال کنیم ، نمی توانیم برخی از خصوصیات مورد نیاز مصالح مورد استفاده در طراحی نمای خارجی را نادیده بگیریم .

ماندگاری

نما روز و شب در معرض عوامل آب و هوایی خارجی قرار دارد ، یعنی آفتاب تابستان ، اشعه ماورا بنفش ، رطوبت و باران ، یخبندان زمستانی. در این راستا ، مواد باید بتوانند در بهترین عملکرد خود عمل کنند تا حتی در طولانی مدت نیز عملکرد داشته باشند.

قابلیت نگهداری

نماها باید از مواد و راه حل های مونتاژ فن آوری تشکیل شده باشد که امکان کار کردن به روش عملی و قابل دسترسی برای تمیز کردن ، نگهداری و جایگزینی آنها را فراهم می کند.

به این معنا ، سهولت مونتاژ و جداسازی قطعات و وزن کم از عناصر اصلی هستند.ورق کامپوزیت مخصوص نما

قابلیت نگهداری باید با مشخصات مکانیکی مناسب برای عملکرد مورد نیاز ، به ویژه با توجه به بارهای ناشی از باران ، باد و برف ، یکپارچه شود .

آلومینیوم ، ویژگی های آن و مزایای آن ورق کامپوزیت و استفاده آن در معماری

در رابطه با آنچه تاکنون گفته شد ، لازم به ذکر است آلومینیوم ، که به دلیل ویژگی های ذاتی خود

آلومینیوم ماده ای است که به طور گسترده در بخشهای مختلف اقتصاد بشری مورد استفاده قرار می گیرد.

این یک فلز خاکستری نقره ای است و از بوکسیت استخراج می شود. به دلیل وجود انبوه بوکسیت در پوسته زمین ، آلومینیوم به مقدار زیاد وجود دارد و در واقع تخمین زده می شود که به تنهایی حدود 8٪ از وزن پوسته زمین را تشکیل می دهد.

ویژگی های خاص بودن آن بی شمار است.ورق کامپوزیت در معماری

مقاومت

این ماده بسیار مقاوم است و دارای مدول الاستیک است که به آن مدول یانگ نیز گفته می شود ، برابر با 690000 daN / cm2. به لطف این ، آلومینیوم می تواند از نظر ایمنی از نظر سیستم fissag gi و یا لنگر انداختن نمای خارجی همان نمای و پوشش دیوار ، اطمینان حاصل کند .

سبک بودن

ویژگی مهم دیگر سبکی آن است ، زیرا از 2710 دانس بر متر مکعب فراتر نمی رود. این امر آن را برای استفاده در ساخت ورق فلز و سایر عناصر روکش بسیار مناسب می کند .

مقاومت در برابر زمان

سومین مشخصه ای که ما ذکر کردیم فرآیند طبیعی است که بوسیله آن آلومینیوم در تماس با هوا یک پتینه اکسید بسیار نازک تشکیل می دهد که پتینه با گذشت زمان از آن در برابر عوامل جوی و سایر عوامل خارجی دفاع می کند.

کارایی فوق العاده

آخرین ویژگی که ما به آن اشاره می کنیم ماشینکاری باورنکردنی آلومینیوم است.

در هزاران محصول استفاده می شود.ورق کامپوزیت مخصوص نما

با استفاده از آن ، انواع مختلفی از اشکال ، از طریق فرآیند قالب گیری و ریخته گری ، محصولات مختلفی از صنعت خودرو گرفته تا صنعت هوافضا و عبور از طراحی داخلی ، شکل می گیرد. کاربردهای معماری خارجی نیز از این قاعده مستثنی نیستند که به لطف انعطاف پذیری زیاد اشکال و فرآیندهایی که می توان بدست آورد ، آلومینیوم نقشی با اهمیت مطلق دارد.

 

ورقه ورقه نازک در آلومینیوم: تولید و استفاده در معماری

دقیقاً به دلیل طیف گسترده ای از فرآیندهای قابل انجام است که آلومینیوم خود را به ماده ای استثنایی برای طراحی معماری تبدیل می کند و مخصوصاً برای

ورقه ورقه از فرایندی به نام لمینیت گرفته شده و همانطور که می توان حدس زد از آن نام گرفته است.

آلومینیوم ساخته شده است تا در داخل دو غلتک چرخان قرار گیرد که محورهای آنها موازی یکدیگر است. اینها باعث کاهش تدریجی ضخامت تا حصول نتیجه نهایی می شوند.

در پایان لمینیت می توانید دو محصول داشته باشید.ورق کامپوزیت مخصوص نما

  • صفحات ، برای ضخامت های بیشتر از 6 میلی متر
  • ورق ، برای ضخامت های کمتر از 6 میلی متر

در مورد ما مطمئناً از ورق فلز استفاده می کنیم و اینها ضخامت های چند دهم میلی متر دارند.

ورقه ورقه آلومینیوم نازک ، به لطف ضخامت کم ، هم برای به دست آوردن الگوها و تزئینات سطح که مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته اند و هم برای فرم پذیری که به آن امکان می دهد اشکال مختلف را بدست آورد ، بسیار کارساز است .

هنگامی که عنصری که نمای ما را تشکیل می دهد طراحی و پس از تولید ، باید در معرض اتمام قرار گیرد.

این مرحله ، اول از همه ، به ما امکان می دهد یک نتیجه رنگی و بصری کاملاً متناسب با انتظارات ما بدست آوریم و علاوه بر این ، محافظت از ورقه ورقه در برابر عوامل جوی و سایر عوامل خارجی را تضمین می کند. بنابراین شکل ظاهری آن تا حد زیادی پایدار و راضی کننده خواهد ماند.

ورق کامپوزیت آنادایز

ورقه های قبل از آنودایز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا بالاترین استانداردهای کیفیت را تضمین می کنند.

پیش آندایزینگ شامل یک عملیات شیمیایی سطح ورق آلومینیوم است که با فرایند الکترولیتی اتفاق می افتد.

این یک لایه بسیار نازک از اکسید آلومینیوم ایجاد می کند که باعث مقاومت مواد در برابر آب و هوا ، سایش ، سایش و خوردگی می شود.

پودر پیش ساخته و لمینیت های مایع

ورقه ورقه ها می توانند از قبل با پودر پوشش داده شوند ، سیستمی که به موجب آن مجموعه ای از پودرهای پلی استر مخصوص با کیفیت بالا که به طور مداوم برای رنگ آمیزی استفاده می شوند ، استفاده می شود.ورق کامپوزیت مخصوص نما

تمام عملیات ماشینکاری مورد نیاز پروژه تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

سرانجام ، ما می توانیم آلومینیوم را قبل از رنگ آمیزی آن در مایع ، به طور عالی انجام دهیم یا به پایان برسانیم . با استفاده از این فرآیند ، طیف رنگ و جلوه های قابل بازیابی کاملاً گسترده و مناسب برای متنوع ترین کاربردها است: نما ، سقف ، روکش خارجی و داخلی.

برای اطمینان و مشاوره رایگان با مهندس متین قدیری نیکخو مسئول فروش مکس متال تماس بگیرید09120888600