تهران، پاسداران، بوستان پنجم
09120888600
تهران، پاسداران
09120888600

طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما در واقع نما به یک طرف و معمولاً به جلوی یک ساختمان اشاره دارد. این قسمت از ساختمان قطعه ای جدایی ناپذیر در طراحی کلی ساختمان است. نمای یک ساختمان فرصت را برای ایجاد شخصیت در یک ساختمان فراهم می کند. نماها می توانند در اشکال و اندازه های مختلف باشند و فرصتی برای معمار است که با جان بخشیدن به نمای یک ساختمان استعداد خود را به نمایش بگذارد.

اگرچه یک نما اغلب با ساختمانهای قدیمی و ساختمانهای معتبر در ارتباط است ، اما هر ساختمانی می تواند نمایی قابل تشخیص ایجاد کند. بسیاری از ساختمان ها ممکن است محدودیت هایی در تغییر نمای خود داشته باشند. این موضع اهمیت آنها را نه تنها به ساختمان بلکه برای جوامع محلی و محیط نشان می دهد.

۱. سپر و مانع در برابر عوامل خارجی – نما شبیه لباسی برای ساختمان است. اگر آب و هوا سخت باشد ، طراحی نمای جلو باید از طریق مواد ، سیستم ها ، تکنیک ها و غیره با آن شرایط سازگار شود.

۲. افزودن ارزش و هویت – در حالی که طراحی نما فقط نمای ساختمان است ، اما نشان دهنده شخصیت طراحی و کاربران آن است. داشتن نمای ساختمانی که منحصر به فرد بوده و روی آن به خوبی فکر شده باشد، می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

۳. تهویه طبیعی و عایق صوتی – در حالی که نمای ساختمان مانعی برای عوامل بیرون از ساختمان است ، در عین حال به نوعی اتصال با محیط است. مطابقت با تهویه مناسب و استفاده خوب از مواد می تواند طراحی مناسبی ارائه دهد که باعث می شود نمای ساختمان در یک زمینه خاص فعال شود.

۴- نقشی مهم در بهره وری انرژی – به غیر از ایجاد راحتی و زیبایی ، هر طراحی ظاهری به طور کلی برای محیط مناسب است. می توان به این فکر کرد که چگونه نمای ساختمان با داشتن انرژی خورشیدی ، هجوم باد و غیره مقابله می کند تا یک نمای کارآمد از نظر انرژی داشته باشد.

هر طراحی نما ساختمانی زمانی موفقیت آمیز است که به راحتی به کاربران داخل آن ارتباط داده شود. این موضوع نه تنها روند زندگی را بهبود می بخشد ، بلکه باعث افزایش سطح بهره وری کاربران می شود.

بنابراین یک طراحی نمای جلو باید همیشه در حوزه های مختلف فعال باشد ، همان چیزی که یک معمار باید همیشه از آن آگاه باشد.

چرا نمای ساختمان مهم است؟

طراحی نما ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. تعداد زیادی از ساختمان ها به طرح های استانداردی که مطابق با مقررات ساختاری هستند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند ، بسنده می کنند. این موضوع تأثیر مخربی بر مکان هایی که در آنها زندگی می کنیم با ساختمانهایی که فاقد چیز خاصی هستند ، دارد.

طراحی نما ساختمان علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند دادن طراحی نما ساختمان بیرونی با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد ، ایده ها و طراحی نما ، یک نمای ساختمانی می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند.

طراحی نما ساختمان یا دیوار پرده تأثیر زیادی در جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه کنار آمدن آن با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال ، نمای ساختمان می تواند از تشکیل یک تونل باد جلوگیری کند و یا یک ساختمان در معرض تاب خوردن در اثر شدت باد نباشد.

معماری نما در طراحی نما

معماری نما و دیوارهای پرده می توانند به چیزهای مختلفی برای یک معمار کمک کنند. در دکوطرح، تمام موارد ممکن را با الوار برای نمای ساختمان به نمایش گذاشته ایم.

روکش های الوار به دلیل داشتن مشخصات زیست محیطی ، هزینه ، ویژگی های نصب و سهولت استفاده ، ماده ای مناسب برای این کار هستند. روکش های چوبی به ما امکان ایجاد نماهایی را می دهد که برای ساختمان ارزش ایجاد می کنند و همچنین زیبایی هایی را ایجاد می کنند.

ما متوجه شده ایم که توانایی ما برای استفاده از الوار برای ترکیب ساختمان به طور طبیعی در مکان آن، چیزی بوده است که ساختمان را به سطح بعدی می رساند.

نمای چوبی به معمار اجازه می دهد جزئیات فوق العاده ای ایجاد کند که با سایر مواد امکان پذیر نیست. این باعث می شود که یک پایان بسیار تمیز و مرتب برای یک ساختمان ایجاد شود. از روکش های الوار می توان برای ایجاد الگوهایی روی دیوار استفاده کرد یا در کنار مواد ناهموار و روستایی از آن استفاده کرد تا ظاهر متضاد و زیبایی ایجاد کند.

نوع روکش های چوبی نیز می تواند سهم بزرگی در شکل گیری شخصیت ساختمان داشته باشد. گونه های مختلف این روکش ها بر رنگ و شکل چوب تأثیر می گذارد. این فرصت ها تضادها و طراحی های هوشمندانه ای را فراهم می کند که از ویژگی های طبیعی روکش الوار استفاده کنیم.

هیچ قانون یا فرایندی وجود ندارد که شما در هنگام طراحی نما و ساخت نما باید از آنها پیروی کنید. این کاملاً به خود شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در ساختمان است. نما و دیوارهای پرده از ویژگی هایی است که هم خانه ها و هم ساختمانهای تجاری می توانند از آن استفاده کنند. از آنجا که افراد بیشتری در برابر طراحی خسته کننده و سازه های استاندارد ساختمان اظهار ناراحتی می کنند ، نمای ساختمان به احتمال زیاد به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

نمای رومی

نما ی رومی
نمای رومی

هنر رومی: کی و کجا در طراحی نما

هنر روم باستان موضوعی بسیار گسترده است و تقریباً ۱۰۰۰ سال و سه قاره اروپا و آفریقا و آسیا را در بر می گیرد. قدمت اولین هنر رومی را می توان به سال ۵۰۹ پیش از میلاد مسیح ، با تأسیس افسانه ایِ جمهوری روم ، و تا سال ۳۳۰ قبل از میلاد ادامه داد. هنر رومی همچنین طیف گسترده ای از نما ها از جمله سنگ مرمر ، نقاشی ، موزاییک ، سنگ های قیمتی ، نقره و برنز و سرامیک ها را شامل می شود. شهر رم فلز در حال ذوب بود ، و رومی ها هیچ گونه تأسفی در مورد اقتباس از تأثیرات هنری سایر فرهنگ های مدیترانه ای که آن ها را احاطه کرده و مقدم بر آن ها بوده ، ندارند. به همین دلیل معمولاً دیدن تأثیرات یونانی ، اتروسکی و مصری در سراسر هنر رومی دیده می شود. این بدان معنا نیست که همه هنرهای رومی مشتق شده است.

رومی ها اعتقاد نداشتند که ارزش نسخه ای از یک اثر هنری کمتر از نسخه اصلی است. نسخه ها ، بیشتر از این که نسخه های با اقتباس مستقیم باشند، نسخه های دارای تغییرات بودند و تغییرات کوچکی در آنها اعمال می شد. تغییرات را می توان با شوخ طبعی انجام داد ، عنصر جدی و غم انگیز هنر یونان را گرفت و آن را روی سر خود چرخاند. بنابراین ، به عنوان مثال ، یک مجسمه مشهور و هولناک هلنیستی از ساریر مارسیاس که در حال ضرب و شتم است ، در یک اتاق غذاخوری رومی به یک دسته چاقو (در حال حاضر در موزه ملی باستان شناسی در پروجا) تبدیل شده است.

چاقو همان عنصری بود که می توانست برای خاموش کردن ساتیر فقیر مورد استفاده قرار گیرد ، نه تنها دانش صاحب اسطوره های یونانی و تندیس های مهم ، بلکه شوخ طبعی تاریک را نشان می دهد. از گزارش مستقیم یونانی ها گرفته تا آثار لوکس سودمندانه و شوخ طبعانه یک علاقه مند رومی ، مارسیاس کاملاً این سفر را انجام داد. اما این هنرمند رومی به سادگی کپی برداری نمی کرد. او همچنین به روشی آگاهانه و درخشان سازگار می شد. دقیقاً همین توانایی سازگاری ، تبدیل ، ترکیب عناصر و افزودن حس طنز است که هنر رومی را رومی می کند.

از زمان بنیان های باستانی این شهر ، رم به عنوان شهر ساخته شده در هفت تپه شناخته شده است. در طول سال ها ، این ارگ اصلی رشد کرده و حتی بیشتر در حومه شهر گسترش یافته است ، به این معنی که اکنون منطقه ای بسیار بزرگتر از هفت تپه اصلی آن است. در نتیجه ، ما می دانیم که دارای تنوع باورنکردنی از منظره هایی هستیم که به مناطق مختلف شهر منتقل می شوند. این یکی از بهترین راه ها برای پذیرش این پایتخت بی نظیر است ، به خصوص غروب آفتاب که نور غروب این شهر ابدی را با قرمزهای قرمز ، صورتی و نارنجی رنگ می کند.

معماری رومی میراث به جا مانده از معماران قبلی جهان یونان را ادامه داد و احترام رومیان به این سنت و احترام خاص آنها نسبت به دستورات معماری مستقر ، به ویژه قرنتیان ، در بسیاری از ساختمانهای بزرگ عمومی آنها مشهود است. با این حال ، رومی ها نیز مبتکران بزرگی بودند و آنها به سرعت تکنیک های جدید ساخت و ساز را به کار گرفتند ، از مواد جدید استفاده کردند و تکنیک های منحصر به فرد موجود را با طراحی نما خلاقانه ترکیب کردند تا طیف وسیعی از ساختارهای معماری جدید مانند کلیسا ، طاق پیروزی ، قنات تاریخی ، آمفی تئاتر ، ساختمان انبار انبار و بلوک مسکونی مسکونی خلق شود. بسیاری از این نوآوری ها پاسخی به نیازهای در حال تغییر جامعه روم بود ، و این پروژه ها با پشتیبانی دستگاه دولتی بودجه ، سازماندهی و گسترش آنها در سراسر جهان روم ، تضمین دوام آنها ، به طوری که بسیاری از این بناهای بزرگ زنده می مانند تا به امروز

سفارشات معماری در طراحی نما

معماران رومی به پیروی از رهنمودهای تعیین شده توسط دستورات کلاسیکی که یونانیان برای اولین بار شکل داده اند ، ادامه می دهند: Doric ، Ionic و Corinthian. با این حال ، رومی ها ایده های خود را اضافه کردند و نسخه آنها از پایتخت قرنتیان بسیار تزئینی شد ، مانند قرنیز – به عنوان مثال ، طاق سپتیمیوس سیوروس در رم (۲۰۳ م) را ببینید. رومی ها همچنین پایتخت ترکیبی را ایجاد کردند که میزان نظم یونی را با برگهای آکانتوس قرنتیان مخلوط می کرد. ستون توسکانی سازگاری دیگری از یک ایده سنتی بود که شکلی از ستون Doric بود اما با سرمایه کوچکتر ، شافت باریک تر و بدون فلوت و پایه قالب ریزی شده. ستون توسکانی (همانطور که در دوره رنسانس معروف شد) به ویژه در معماری خانگی از قبیل سبک های اطراف و ایوان ها مورد استفاده قرار گرفت. رومی ها همچنین ستون های یکپارچه را به جای رویکرد یونانی در استفاده از چندین طبل که روی هم قرار گرفته بودند ، ترجیح می دادند.

در ارتباط با نمای رومی بیشتر بخوانید.

نمای مدرن در طراحی نما

اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت
اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت
نمای مدرن

آیا بدنبال طراحی نما خانه مدرن هستید تا حضور خانه خود را در خیابان خود از بیشتر جلوه دهید؟ یا شاید شما دوست داشته باشید که در خارج از خانه شما با تغییر نمای قدیمی به چیزی مدرن با فضای داخلی آن مطابقت داشته باشد؟ تغییر نمای یک خانه می تواند احساس کلی آن را تغییر دهد – حتی می تواند ارزش آن را هنگامی که زمان فروش است افزایش دهد.

نمای مدرن خانه چیست؟

طراحی نما خانه های مدرن تمایل دارند مواد ، رنگ ها و اشکال خاصی را در طراحی خود بگنجانند تا یک ظاهر مدرن را به جلوی خانه شما وارد کنند. هر دوره از معماری دارای جزئیات بیرونی خاصی است ، مانند درج ستون های نمایشی در نمای دوره Regency یا نفوذ شدید انگلیسی خانه های فدراسیون ملکه آن.

نمای خانه های معاصر تفاوت چندانی ندارند. اشکال هندسی ساده ، سیمان ، خطوط تمیز و حداقل شلوغی در تزئینات ، نمای مدرن را تعریف می کند – چیزی که ما هنگام طراحی طیف وسیعی از منازل زیبا در خانه های کلارندون به آن توجه کرده ایم.

در ارتباط با نمای مدرن بیشتر بخوانید.

نمای کلاسیک در طراحی نما

سبک های مختلفی وجود دارد که می توان هنگام طراحی خانه از آنها استفاده کرد. بسته به اولویت و سبک زندگی ساکنان ملک ، می توان سبک خانه را تعیین کرد. این می تواند سبک کلاسیک ، سنتی یا سبک مدرن و مینیمالیستی باشد.

طراحی نما و معماری کلاسیک سبک منحصر به فردی دارد که کاملاً دقیق و تزئینی با جزئیات پیچیده طراحی شده است. سبک های معماری رومی و یونانی با لمس های نئوکلاسیک نمونه های کاملی از طرح های معماری کلاسیک هستند. انواع مختلفی از عناصر کلاسیک و هنری در این سبک ادغام شده و آن را بزرگ جلوه می دهد. جالب است بدانید که حتی در زمان حاضر نیز بسیاری از ویژگی های کلاسیک در ساختمانها و بناهای معاصر ، به ویژه در مناطق مختلف مسکونی ، ادغام شده اند.

در زیر برخی از طرح ها و ایده های عالی ذکر شده است که در آنها سبک های معماری کلاسیک در ویژگی ها ادغام شده اند و آنها را عالی نشان می دهد.

۱. بازخوانی سبک کلاسیک

اولین عبارتی که بعد از نگاهی به نما می آید “واو” است! این سبک نما دارای عناصر معماری سبک کلاسیک است که هرگز نمی تواند قدیمی باشد. آنچه به سبک کلاسیک کمک می کند ، استفاده از سایه های خنثی و ستون های کار شده به همراه تکنیک های سازنده است که معمولاً در ساختارهای مستعمره برزیل دیده می شود.

۲.. افزودن جزئیات کلاسیک

سبک کلاسیک با مجموعه ای از جزئیات ، که توجه را جلب می کند ، تعریف می شود. یکی از این سبک ها ، سرامیک است که مجموعه خاصی از نقوش است که برای تزئینات نما استفاده می شود. این جزئیات را می توان در ستون ها و ستون ها و همچنین بر روی فریز و قرنیزهای ساختمان مشاهده کرد.

۳. سبک همیشه سبز

این نمای شگفت انگیز را بررسی کنید. اگر در زمان های قدیم بود ، جزئیات آن در سنگ تراشیده می شد. اما در ساخت و سازهای امروزی از گچ استفاده می شود تا اثرات را به بهترین شکل به همراه داشته باشد.

۴. معماری تمیز و کلاسیک

طراحی نما این ساختمان ظاهری کاملاً مرتب و تمیز و بدون هیچ شلوغی دارد. طرح کلاسیک در کل معنای جدیدی دارد زیرا در این سبک هیچ گونه تزئینی وجود ندارد. از آنجا که در سازه های کلاسیک معمول بود ، از موادی مانند گرانیت و سنگ مرمر استفاده نمی شود. گرچه این سبک کلاسیک است ، اما رویکردی به ریتم معاصر زندگی وجود دارد.

۵. ایجاد تعادل کامل

تعریف سبک کلاسیک دشوار است زیرا در بیشتر موارد منجر به محدود کردن اصل سبک می شود. طراحی نما کامل کلاسیک زمانی است که تمام عناصر کاملاً در ساختار متعادل باشند. این ساختار یک نمونه عالی از این نوع است که در آن نسبت ها و قطعات در سیالیت کامل کار می کنند. این امر به فرمولهای ریاضی مورد استفاده در هنگام طراحی ساختار نسبت داده می شود.

۶. ورودی ظریف ملک

جنبه اصلی سبک کلاسیک این است که باید نسبت های مناسبی داشته باشد. خطوط پیچیده ، ساختارها را بسیار زیبا جلوه می دهد. برای این ساختمان ورودی زیبا را بررسی کنید! دو ستون وجود دارد که ورودی را مشخص می کند. یک عنوان جالب نیز وجود دارد. یک تقارن متمایز در کل ساختار وجود دارد ، که نه تنها جذاب بلکه از لحاظ بصری چشمگیر است.

۷. ادغام معاصر و کلاسیک

بسیاری از مردم تصور می کنند که دو سبک معماری را نمی توان در یکی ترکیب کرد ، به ویژه هنگامی که کاملاً متفاوت باشند. اما اینطور نیست. این ساختار را بررسی کنید و ببینید که چگونه ترکیبی کامل از معاصر با کلاسیک وجود دارد بدون اینکه به زیبایی به زیبایی لطمه ای وارد کند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک معمار و طراح خوب برای طراحی چنین نمای بیرونی است.

۸. ورودی طراحی نما

ساختمان به لطف حجره و ستون های ورودی از ورودی قابل توجه و چشمگیری برخوردار است. فقط می توانید ساعت ها به ساختار زیبا خیره شوید.
می توانید یک طراح استخدام کنید تا به ظاهری که می خواهید برسد.

۹. استفاده کامل از رنگ سفید طراحی نما

اگر بررسی کنید ، متوجه خواهید شد که بیشتر ساختمانهایی که سبک معماری کلاسیک دارند ، به سایه های روشن به ویژه سفید متکی هستند. انواع مختلفی از سایه های جدید آمده است ، انواع مختلفی از طرح ها و ساختارها ظاهر شده است ، اما آنچه ثابت مانده است جذابیت رنگ سفید در ساختمانهای سبک کلاسیک است. زمانی بود که سنگ مرمر اصلی ترین ماده مورد استفاده بود. اما اکنون از مواد دیگری نیز استفاده می شود ، اما رنگ برای نمای سفید برای آن اثر باقی می ماند.

۱۰. سبک زندگی مدرن در یک ساختار معماری کلاسیک

اگر فردی هستید که سبک زندگی مدرنی را دنبال می کنید ، هنوز هم می توانید در مکانی با طراحی کلاسیک و سبک معماری زندگی کنید. این نما را بررسی کنید و می توانید به وضوح متوجه شوید که چه چیزی گفته می شود.

در ارتباط با نمای کلاسیک بیشتر بخوانید.

نوردپردازی نما در طراحی نما

نورپردازی نما
نورپردازی نما

طراحی نما ها معمولاً به عنوان جلو اصلی یا نمای روبه روی اضلاع خارجی ساختمان شناخته می شوند. از لحاظ معماری ، آنها یکی از مهمترین عناصر طراحی خارجی هستند زیرا تا حد زیادی احساس کلی سازه را تعیین می کنند. بعلاوه ، آنها از نظر انتقال نور ، عملکرد صوتی و بازده انرژی ساختمان نقشی اساسی دارند.

طراحی نما ها در دستیابی به زیبایی های برتر تأثیر می گذارند و اینجاست که نورپردازی نما به کار می رود. نورپردازی نماها با چراغ می تواند یک ساختمان خسته کننده را به یک چشم نواز واقعی تبدیل کند زیرا این معماری را برجسته می کند و بر ویژگی های اصلی ساختمان تأکید می کند.

به گفته کارشناسان ، ساختمان هایی با نور و ظرافت برجسته و باعث بهبود محیط اطراف نیز می شوند. نورپردازی مناسب نما اولین برداشت عالی از ساختمان را ایجاد می کند که به ویژه کارمندان و مشتریان را به خود جلب می کند.

اهمیت نورپردازی نما چیست در طراحی نما؟

نورپردازی نما که به خوبی برنامه ریزی شده است ، در برجسته سازی ویژگی های اصلی ساختمان کمک می کند. علاوه بر این ، می توان از آن برای افزودن احساس هنری به فضای خارجی با سایه استفاده کرد. به گفته برترین تولیدکنندگان روشنایی تجاری ، برجسته کردن یک ویژگی باعث دیده شدن بیشتر آن می شود در حالی که طراحی سایه نتایج کاملا متفاوتی را ارائه می دهد.

در طراحی سایه ، چراغ ها برای روشن کردن پس زمینه در پشت یک شی قرار می گیرند. بعلاوه ، بسیاری از کارشناسان معماری همچنین از نورپردازی ستون ها برای افزودن یک کنتراست ساده یا برجسته ساختن شی برای تبدیل آن به مرکز جذب استفاده می کنند.

انواع مختلف نما و نورپردازی پیشنهادی در طراحی نما

نقشه های مدرن معماری با انواع طراحی های نما تزئین شده و نورپردازی به آن، به ساختمان شور و شوق می بخشد. به گفته تولیدکنندگان برجسته روشنایی صنعتی ، ممکن است یک طراحی نما از نظر شکل یا طرح متفاوت باشد در صورتی که در طول شب با نور طبیعی یا نور مصنوعی روشن شود. با تغییر مداوم جهت نور ، این حالت در طول روز تغییر می کند.

برخی از انواع نما و پیشنهادات روشنایی عبارتند از:

 نما های ساده: نمای ساده به سطح صاف دیوار بدون بافت گفته می شود. این نماها در درجه اول تحت تأثیر شرایط نوری طبیعی (نور خورشید) قرار دارند. با این وجود می توان سطوح بزرگ و یکنواخت را با ساختار مشخص و الگوهای نوری فراهم کرد.

• نما های عمودی تقسیم شده: توسعه دهندگان می توانند از پرتوهای باریک نور برای تشدید تقسیم عمودی استفاده کنند. آنها همچنین می توانند ترکیبی از چراغ های بالا و چراغ های پایین را برای تقویت نما در نظر بگیرند.

• نما های افقی تقسیم شده: تقسیمات افقی می توانند سایه های طولانی و سنگینی را در نمای ساختمان ایجاد کنند. با این حال ، می توان با افزایش میزان جابجایی چراغ از نما ، این میزان را کاهش داد.

• نما های سوراخ دار: نمایی مبتنی بر نوآوری که امکان استفاده خلاقانه از تکنیک های روشنایی متعدد را فراهم می کند. به عنوان مثال ، مردم می توانند برای روشن کردن این پوشش های کاریزماتیک از Linear Wall Washer LED یا Formz LED توسط Wipro Lighting استفاده کنند.

نورپردازی نما با یک راه حل حرفه ای برای روشنایی در فضای باز، جلوه های چشمگیری ایجاد می کند که می تواند زیبایی شبانه یک ساختمان تجاری را افزایش دهد. این مکمل جذابیت، کلی است و جلوه ای جذاب به ساختمان می بخشد. به عنوان مثال ، افراد می توانند در مورد طیف وسیعی از راه حل های روشنایی نما Arcus توسط Wipro Lighting تصمیم بگیرند زیرا همه نیازهای عملکردی را برطرف می کنند و زیبایی های سورئال اطراف را پس از غروب آفتاب برجسته می کنند.

در ارتباط با نوردپردازی نما بیشتر بخوانید.

اجرای نمای لوکس در طراحی نما

اجرای نما ی لوکس
اجرای نمای لوکس

یکی از شهرهایی که به داشتن ساختمان های لوکس معروف است، شانگهای می باشد.

لو شیائووی ، مورخ معماری مشهور شانگهای ، زمانی به آپارتمان های عظیم الجثه و ساده Taixing در جاده نانجینگ “یک خانه آپارتمانی لوکس” می گفت. این ساختمان در گذشته یک ساختمان مسکونی مجلل بود که در سال ۱۹۳۴ ساخته شد و به آپارتمان های Medhurst معروف بود. لو در کتاب ۱۹۹۰ خود با عنوان “راهنمای معماری شانگهای” می نویسد: “ساختمان مدرن ساده با خطوط عمودی در ورودی وجود دارد ، در حالی که طرح ها با خطوط افقی قوی مشخص شده اند.”

طبق تحقیق استاد دانشگاه تونجی ، کیان زونگائو ، معماری مسکونی این شهر از خانه های اولیه شیکومن (دردار با سنگ) به آپارتمان های سه طبقه که در دهه ۱۹۲۰ ظهور کردند ، گسترش یافت.

همانطور که قیمت زمین شانگهای در دهه ۱۹۲۰ افزایش یافت ، ساختمانهای مسکونی بلندتر ، بین شش تا ۹ طبقه شروع به رشد کردند. اگرچه هر آپارتمان در ساختمان های بلندتر از قبل کوچکتر بود ، اما کیفیت زندگی ساکنان تخت به دلیل طراحی و امکانات مدرن به طور قابل توجهی بهبود یافت.

در ارتباط با اجرای نمای لوکس بیشتر بخوانید.

نمای ترکیبی در طراحی نما

در طراحی نما ترکیبی از نماهای مختلف و همچنین روش های مختلف برای به کار گیری یک نمای خاص استفاده می شود. این روش خیلی مرسوم نیست به همین دلیل کم پیش می آید که با آن بر خورد داشته باشید.

در ارتباط با نمای ترکیبی بیشتر بخوانید.

نمای سیمانی در طراحی نما

سیمان الیافی متشکل از سیمان ، سلولز و مواد معدنی، به ما این امکان را می دهد که دیوارها را به روشی سبک ، غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر باران ثابت نگه داریم و نماهایی با بافت و رنگ متفاوت ایجاد کنیم. پانل های آن به راحتی قابل کنترل و مناسب بوده و در صورت نصب با جداسازی مشخص بین دیواره عقب ، می توانند نمایه‌های تهویه را پیکربندی کنند.

راه حل نمای سیمان الیاف SVK Wienerberger به تعادل عالی عملکرد بالا و طراحی عالی دست می یابد ، دوام و ایمنی را ارائه می دهد بدون اینکه جذابیت بصری را از بین ببرد. هنگامی که نوبت به ساخت یا بازسازی سازه های بزرگ و کوچک می رسد ، SVK راه حل ایده آل ساختمان را برای ایجاد نمایه‌های الهام بخش ارائه می دهد.
صفحات روکش فلزی سیمان الیاف SVK مخلوطی از سیمان پرتلند ، الیاف تقویت کننده ، مواد افزودنی و آب ساخته می شوند که در لایه های نازک ساخته شده و فشرده می شوند و ورق هایی ایجاد می کنند که قبل از رنگ آمیزی یا پوشش دادن خشک می شوند و سفت می شوند.

با طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت های موجود ، پانل های صفحه باران SVK توانایی ایجاد طرح های برجسته نمای مدرن را فراهم می کنند که محیط ساخته شده را غنی سازی می کنند.

مزایای استفاده از تخته های سیمان فیبر SVK در طراحی نما

· از درجه بندی آتش A2 برای روکش های مقاوم در برابر آتش ، غیر قابل احتراق برخوردار است.
· مطابق با استاندارد BS EN 12467 برای “ورقهای تخت سیم فیبر – مشخصات تولید و آزمایشات” است.
· با معیارهای عملکرد ارزیابی فنی اروپا (ETA 14/0284) مطابقت دارد.
· به طور مستقل توسط CWCT آزمایش و تأیید شده است.
· ۳۰ سال عمر طراحی.
· سبک وزن.
· نگهداری کم – به سادگی از آب تمیز استفاده کنید ، در صورت تمایل مواد شوینده ملایم اضافه کنید.
· مقاوم در برابر آب و هوا.
· مقاوم در برابر کپک ، پوسیدگی و باکتری ها.
· انواع گزینه های رفع اشکال در دسترس است.

در ارتباط با نمای سیمانی بیشتر بخوانید.

 نمای مسکونی و طراحی نمای ساختمان مسکونی

نما معمولاً به نمای بیرونی هر فضای ساخته شده ، به ویژه نمای جلو اشاره دارد. با توجه به اینکه خانه های مسکونی نقش مهمی در بافت شهری دارند ، ضروری است که الگوی طراحی نما شخصیت داخلی ساختمان را منعکس کند.

طراحی نما یا ایجاد الگوهای نما هرچند برای یک معمار / طراح بسیار جالب باشد ، همچنین مهمترین فرایند است زیرا محیط ساخته شده را زنده می کند.

در حالی که انتخاب طرح یا الگوی مناسب نما برای یک خانه مسکونی ضروری است ، انتخاب مواد و تکنیک مناسب برای طراحی نما نیز به همان اندازه مهم است. این بدان دلیل است که نمای جلو همان چیزی است که با محیط بیرونی ارتباط برقرار می کند. این می تواند یک خیابان شلوغ یا یک جاده اصلی پوشیده از ترافیک باشد. این تصمیمات اساسی را در طراحی نمای ساختمان تحمیل می کند.

در اینجا چند روش برای طراحی یک الگوی نما برای خانه های مسکونی وجود دارد:

  • در حالی که جنبه مدرن استفاده از شیشه از یک ماده برای جلوه دادن زیبایی به خانه های مسکونی بسیار محبوب شده است ، درک ویژگی های این ماده ضروری است.
  • گرچه ممکن است کلاس و مدرنیته، غیرقابل انکار به نظر برسد ، اما همچنین به مصرف انرژی ساختمان و فضای داخلی بستگی دارد.
  • با این حال ، مهم است که طراح درک کند که آیا برای بهبود طراحی نما استفاده می شود یا شرایط فیزیکی خانه. و اگر بله ، شرایطی که تحت تأثیر قرار می گیرند مانند الگوی گرمایش ، مصرف انرژی که باید مراقبت شوند چیست؟

در ارتباط با  نمای مسکونی و طراحی نمای ساختمان مسکونی بیشتر بخوانید.

طراحی نما ویلا

نما ی ویلا و طراحی نمای ویلا
نمای ویلا و طراحی نمای ویلا

مشتریان پروژه های مختلف معماری پروژه ساخت و ساز خود را داشتند ، از جمله طراحی یک خانه جدید در نزدیکی پردوبیس که توسط یک برنامه ریز شهری تهیه شده است. در این پروژه نقشه های ساختمانی متعاقباً توسط برنامه ریز شهری به روز می شود. از آنجا که مشتریان تخته های چوبی را دوست دارند. پس معمار از همان مواد و طراحی ها استفاده کرد. این ترکیبی از آسترهای عمودی است که از تخته های چوبی ساخته شده و با پوشش افقی و دارای شکاف ساخته شده است. برای این قسمت از کاج سیبری استفاده شد. سپس قسمت دامن نماهای چوبی با مارمولیت ریزدانه و به رنگ خاکستری تیره طراحی می شود. قاب سوله ورودی با گچ خاکستری روشن ترکیب شده است. پنجره ها با آلومینیوم آنتراسیت طراحی نما شده اند و در سمت غربی توسط پرده های بیرونی با جعبه های مخفی تکمیل می شوند.

اجزای قلع ساز در رنگ آنتراسیت به زیبایی بر پایان افقی خانه تأکید دارند. فضای ذخیره سازی در فضای باز بصورت توکار چوبی ساخته شده از تخته های عمودی ساخته شده است که از طریق درب کشویی قابل دسترسی است. یکی از عناصر مهم خانه آلاچیق و معبر است که از محل زندگی ، آشپزخانه و اتاق کودکان پیروی می کند. پس از چندین طرح مختلف ، به یک راه حل ساده رسید که با آلاچیق چوبی ساخته شده از الوارهای چند لایه با پوشش خاکستری آنتراسیت ارائه می شود ، و یک سایبان جمع شونده الکتریکی با سایه کافی تکمیل خواهد شد. این ویلا در کنار رودخانه البا ، در حومه زیبایی واقع شده است که خانه ای با این مواد طبیعی به زیبایی در هم آمیخته و چوب هایی که به تدریج پیر می شوند ، آن را قادر می سازد تا به مرور با طبیعت اطراف ادغام شود.

در ارتباط با  نمای ویلا و طراحی نمای ویلا بیشتر بخوانید.

نمای تجاری و طراحی نمای تجاری

نما ی تجاری و طراحی نمای تجاری
نمای تجاری و طراحی نمای تجاری

کلمه نما در واقع از واژه فرانسوی facade گرفته شده است که به معنای جلو یا صورت است. نما در یک ساختمان رابط بین محیط خارجی و داخلی آن است. نما معمولاً یک ضلع خارجی ساختمان است.

در معماری ساختمان های تجاری ، نما معمولاً مهم ترین جنبه طراحی است زیرا رنگ و بویی برای بقیه ساختمان ایجاد می کند. از منظر مهندسی ، نما به دلیل کمک به بهره وری انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله ، ما به طور گسترده به اهمیت نما در طراحی ساختمان های تجاری می پردازیم.

عملکرد های یک نما

تصور کنید در وسط خیابان شلوغ و بسیاری از رستوران ها ایستاده اید. اگر از هیچ یک از آنها چیزی نمی دانید ، به احتمال زیاد وارد کدام یک می شوید؟ شانس زیاد این است که به ساختمانی با نمای چشمگیر وارد شوید.

طراحی نما خوب طراحی شده به خط اصلی هر مشاغل کمک می کنند. از طرف دیگر ، نماهای ضعیف طراحی شده می توانند به این معنی باشند که ساختمان ممکن است هدف مورد نظر خود را برآورده نکند.

عملکردهای زیر به شرح زیر است:

• ایجاد یک رابط بین محیط داخلی و خارجی
• ایجاد تصویری که نمایانگر تجارت ، ایده آل ها و چشم اندازهای ساختمان باشد
• امکان دسترسی به سطح نور قابل قبول و ارتباط بصری با خارج
• ضد آب و هوا شامل کنترل ورودی هوا ، مقاومت در برابر بادها و انسداد دسترسی آب
• تهیه پنجره های قابل باز شدن جهت تهویه
• عایق صوتی و حرارتی
• کنترل بهره خورشیدی و اشعه ماورا بنفش.

مواد نما

انتخاب مواد نما معمولاً به کاربرد و هدف ساختمان و همچنین الزامات برنامه ریزی محلی بستگی دارد که ممکن است در طراحی نما ساختمان نسبت به همسایگان آن تأثیر بگذارد. آجرچینی اغلب از مصالح نمای خارجی ترجیح داده می شود ، اما ساخت مدرن با استفاده از دیوارپوش استیل سبک (به نام دیوارکشی پر کننده) به طور موثری جایگزین آجرکاری های سنتی شده است. به عنوان مثال ، شیشه های شفاف در ساختمانهای تجاری مانند رستورانها معمول است. این معمولاً برای ارائه نیم نگاهی به فضای داخلی زیبا و مشتریانی خوشحال است و در نتیجه افراد بیشتری را به داخل رستوران می کشاند.

انواع دیگر مواد نما شامل تخته های بزرگ ، پانل های فلزی ، رندر عایق بندی شده و کاشی های سفالی است. انواع مختلفی از اشکال نما ممکن است با استفاده از فولاد سبک از جمله دیوارهای منحنی ، پنجره های بزرگ و پیش بینی هایی مانند سایه های خورشیدی و بالکن ایجاد شود.

مبانی طراحی نما

نقشه های اساسی که برای طراحی نما اولیه یک نما طراحی می شوند ، به منظور ایجاد دیدی همه جانبه در مورد کلیه نیازهای آن است. این موارد شامل هدف در نظر گرفته شده از نما ، طراحی آن و همچنین محدودیت های مختلف قانونی و عملی مورد نیاز قبل از ساخت می باشد. اولین و مهمترین چیز تعریف هدف و هدف نما است. پس از انجام این کار ، معیارهای عملکرد در مورد نما تعیین می شود.

این معیارها سه عامل مهم در طراحی نما را مورد توجه قرار می دهند: طراحی ، بودجه و نگرانی های نظارتی. دلیل اصلی این امر ایجاد یک نقشه راه روشن است که مورد توافق مشتری و معمار باشد.

خلاصه

اهمیت یک نمای خوش کار را می توان به لباس خوب تشبیه کرد. برداشت های اول آخرین برداشت ها هستند. نمای به خوبی طراحی شده و اجرا شده ، بدون شک ، بخشی بسیار مهم در طراحی ساختمان های تجاری است و باید با توجه به شایستگی های لازم از آن استفاده شود.

در ارتباط با  نمای تجاری و طراحی نمای تجاری بیشتر بخوانید.

نمای اداری و طراحی نمای اداری

نما ی اداری و طراحی نمای اداری
نمای اداری و طراحی نمای اداری

همانطور که محیط های محل کار به سمت فضاهای مشارکتی و نقشه های طبقه باز حرکت می کنند ، Kawneer ، شریک AIA ، تأثیرات نمای ساختمان اداری را بررسی می کند. برای هرکسی که در یک دفتر کار می کند یا فضاهای اداری طراحی می کند که رویکردهای شرکت ها در محل کار در سال های اخیر تغییر کرده است ، تعجب آور نیست.

مطالعه اخیر انجام شده توسط بیش از ۴۰۰۰ کارمند اداری ایالات متحده توسط گنسلر نشان داد که کارکنان “مبتکر” پنج برابر بیشتر در مکانهایی کار می کنند که اولویت، کار فردی و گروهی است و آنها دو برابر بیشتر از امکانات رفاهی استفاده می کنند. در گزارش گنسلر آمده است: “نوآوران وقت کمتری را پشت میز خود می گذرانند ، در عوض از اتاق های کنفرانس ، مکان های اجتماعات باز و فضای کافه ها با یکدیگر همکاری می کنند و معاشرت می کنند.”

اما در حالی که این روندها مطمئناً فضای داخلی را منعکس می کنند ، بیرون کشیدن آنها مستلزم توجه دقیق به قاب و نمای خارجی است. نحوه تعامل این دو در اینجا است.

شیشه بیشتر ، نور بیشتر در طراحی نما

بخشی از تغییر به سمت کارهای جذاب تر ، میل به افزایش میزان نور طبیعی است. در میان مطالعات بی شماری در مورد فواید نور طبیعی برای سلامتی ، گزارش شورای جهانی ساختمان سبز ، سلامت ، رفاه و بهره وری در دفاتر: گزارش فصل بعدی ساختمان سبز نشان داد که کارکنان دفاتر با نور روز بهتر ۶.۵ روز بیمار کمتر دارند.

شیشه های کف تا سقف در نمای ساختمان حداکثر میزان دید را از فضای داخلی ساختمان به شما می دهد ، که باعث می شود نور طبیعی به داخل وارد شود و تغییر مکان به پلان های بازتر با اجازه دادن نفوذ نور روز از پنجره ها به فضای داخلی ، این تلاش ها را بیشتر می کند.

معماران و طراحان باید اطمینان حاصل کنند که آنها یک سیستم دیواری را برای قرار دادن آن وسعت بزرگتر شیشه مشخص می کنند. به عنوان مثال ، سیستم های دیوار پرده ای واحد Kawneer همان مزایای عملکرد سیستم های دیوار پرده ای سنتی را دارد اما در یک قالب مدولار که بازده ساخت را به حداکثر می رساند و به برنامه های زمانی محدود برای پروژه های بلندمرتبه شهری کمک می کند

قفسه های نور داخلی که از نظر استراتژیک قرار داده شده اند ، با انعکاس نور طبیعی در اعماق فضاهای اشغال شده ، نور روز را بیشتر می کنند. ثابت شده است که قفسه های نور باعث کاهش نیاز به نور محیط مصنوعی می شوند و در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی الکتریکی می شوند.

در ارتباط با  نمای اداری و طراحی نمای اداری بیشتر بخوانید.

نمای ساختمان

مانند سطح سخت خیابان ها و پیاده روها در یک محیط شهری ، سطح عمودی و افقی در خارج از ساختمان های شهری به گرم شدن مداوم شهرهای بزرگ در سراسر جهان کمک می کند. با این حال ، برای طراحی این سطح برای بهره مندی از حوزه عمومی کار کمی انجام شده است. در عوض ، طراحی نما ساختمان یا به عنوان مولفه ای که فقط بر کیفیت راحتی ساکنین داخلی متمرکز است ، عمل می کند ، در حالی که تأثیرات آن بر نمای خارجی ساختمان را نادیده می گیرد ، یا به عنوان زیبایی شناختی قابل شناسایی برای صاحبان ساختمان عمل می کند. در این مقاله تجدیدنظر در نمای ساختمان به عنوان مهمان رفاه عابر پیاده در فضای باز و مفهوم بهداشت عمومی به عنوان یک عملکرد اضافی از پوشش ساختمان پیشنهاد می شود – مفهومی که ممکن است در صلاحیت کارهای عمومی باشد. اگر سطح کل عظیم ساختمان های یک شهر به عنوان بخشی از زیرساخت های شهر تصور شود ، در نتیجه سهم عمومی آن نه تنها باعث می شود که فضای بیرونی راحت ، تمیز و لذت بخشد ، بلکه به رفع مشکل بزرگتر افزایش دما در شهرها نیز کمک کند.

کلمه نما در اصل از واژه ایتالیایی “facciata” نیز گرفته شده است ، و به صورت خارجی یا تمام چهره های خارجی ساختمان تعریف می شود. این اصطلاح غالباً فقط برای نمای اصلی یا جلوی خانه به کار می رود.

همراه با سقف ، یکی از مهمترین عناصر یک ساختمان است ، زیرا به عنوان مانع اصلی در برابر عناصر آب و هوایی خارجی عمل می کند که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند ، مانند باران ، برف ، باد ، یخبندان ، خورشید و غیره .

به همین دلیل ، انتخاب یک سیستم نما که در برابر این خطرات محافظت کند بسیار مهم است و در عین حال به دستیابی به مصرف انرژی کمتر ، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش ساکنان کمک می کند.

 

در ارتباط با  نمای ساختمان بیشتر بخوانید.

نمای خانه

وبلاگ های طراحی نما با ایده های بی شماری برای فضای داخلی پر شده اند. در مورد ایده های خارجی خود چطور؟ چگونه می خواهید خانه خود را بپوشانید؟ دیدگاه اصلی شما به کجا نگاه می کند ، پاسیوی شما با بوی هوا غرق می شود و در پایان هر روز به چه چیزی می رسید؟ این پنجاه فضای بیرونی منزل نشان دادن نمای مدرن را نشان می دهد. آنها با استفاده از ترکیبات چوب ، گچ ، بامبو ، شیشه و بتن مستقیماً در صفحه های عمودی بزرگ شلیک می کنند ، به سطوح افقی بلند می رسند و با جنگل و درختان نخل در هزاران تنظیم طبیعی تلاقی می کنند. مورد علاقه خود را از میان پنجاه فضای داخلی برتر برای خود انتخاب کنید.

اگرچه اغلب به ما گفته می شود که این کار را نکنید ، بسیاری از مردم کتاب را بر اساس جلد آن قضاوت می کنند و همین مورد برای خانه ها نیز صدق می کند.
طراحی نما خوب خانه نه تنها هنگام خرید یا فروش خانه مهم است ، بلکه همچنین در احساس ما در خانه ها نقش مهمی ایفا می کند ، به ما احساس غرور می دهد یا وقتی در پایان ماه به خانه می رسیم ، یک غوغای گرم به ما می دهد. روز.
از خانه های فوق مدرن که از بتن و فولاد مد شده اند ، کلبه های زیبا با قدمت بیش از ۱۰۰ سال – مجموعه نمای خارق العاده خانه ما مطمئناً تأثیر خوبی ایجاد می کند.

برای دیدن نمونه پروژه ها به صفحه اینستاگرم ما مراجعه کنید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *